top of page
  • תמונת הסופר/תdoritdan10

פרידה וניקוי בניו יורק

עודכן: 18 באוג׳ 2021

עונת האביב הלא זאת תקופת ניקוי והכנה לקראת העונה הבאה. זה הזמן להשיל את שכבות הפחד ושכבות הקילוגרמים שנערמו בחורף, גם בעקבות ישיבה ממושכת וחוסר השגרה ששיגעה את כולנו. אז עבורי הניקוי היה ברמה הרגשית וכאן אני חולקת איתכם.


הצטנפתי לזמן מה, הייתי חייבת זמן של שקט והפנמה של חוויה טראומטית בחיי.

איבדתי את אחי ביום אחד, פשוט נרדם בשנתו.

שקעתי ביגון וצער וידעתי שאצטרך לעבור את מסע הפרידה האישי שלי וניקוי עמוק לפני שאמשיך את מסע חיי למעני, למענו, למען משפחתי וחבריי. נסעתי לביתו שבמנהטן לפנות ולארוז את שארית חייו.

בתקופת הקורונה לא תיארתי לעצמי נסיעה לשום מקום מלבד צפון או דרום הארץ והנה אני נוחתת בעיר ללא הפסקה. העיר קיבלה אותי בברכה, כל התיירים נשארו מחוץ לעיר, רק אני והמקומיים ברחובות, בסאב-ווי ובחנויות. תוך כדי פינוי חפצים מהדירה, פיניתי כמה ימים כדי שאוכל לחוות את הרחובות החצי ריקים מאדם, לחוות את ההרגשה ולהפנים את הפרידה, לדעת ששוב אחזור למנהטן והוא לא יהיה כאן להסתובב איתי בין הברים, המסעדות והחנויות שכל כך אהב.


בתוך מסע ההתאקלמות החדש הלכתי לחפש בתי תה. לצערי, מקומות רבים נסגרו בגלל המשבר הכלכלי שהביאה איתה התקופה, אך מצאתי שלושה מקומות ראויים ועל אחד מהם ארחיב.


הראשון נמצא בצ'יינה טאון, בדיוק כמו שדמיינתי- מדפים עמוסים בצנצנות פח מלאות במגוון סוגי תה סיני משובח. שירות ההסברה בחנות היה לא "משהו", הסינים אוהבים שנכנסים לחנות לקנות ולא לשאול שאלות. למרות זאת, החוויה הייתה בדיוק כמו שציפיתי. התבלבלתי מרוב כל כך הרבה סוגי תה, היה לי קשה לבחור ולהחליט מה לקנות.

המקום השני שפקדתי נמצא באיסט ויליג', חשבתי שאני הולכת לחנות תה אך הגעתי לבית תה/מסעדה בעלת תפריט עשיר של סוגי תה ומנות אוכל מעניינות בסגנון יפני. הכניסה לבית התה מעוצבת בסגנון מינימליסטי, מדפים לבנים ועליהם שקיות לבנות עם חליטות. המעניין ביותר עבורי בתפריט היה בירה מאצ'ה... וזה מה שהזמנתי.על המקום השלישי אני רוצה להרעיף שבחים לא רק כי בית התה Physical Graffitea בבעלותה של חברתי הטובה אילנה מלכה, אלא מהסיבה שכל מי שנכנס מתקבל בברכה וביחס אישי ומענה על כל שאלה.

חנות קטנה ומשגעת, יורדים כחמש מדרגות מהרחוב ההומה במרכז האיסט ויליג' ונכנסים לעולם ייחודי של תה- כ300 סוגים שונים. כן, כן מה שקראתם... מדפים ועליהם צנצנות מתכת מלאות בתה משובח שנבחר בקפידה ע"י אילנה וכן חליטות צמחים שהיא מרכיבה בעצמה על פי ידע שרכשה. אם תרצו להריח סוגים שונים של תה וחליטות יש גם צנצנות קטנות לדוגמא וגם טעימה של תה, כל יום משהו אחר.

ד.א. החנות ממוקמת בבניין שבו צולם האלבום Physical Graffiti של להקת Led Zeppelinומשם גם השם של החנות.אז הנה, מכאן מגיעה ההשראה שלי לבית התה שפתחתי באורוות האומנים פרדס חנה. מבין החליטות הייחודיות שאני מרכיבה קיימת חליטת ניקוי רעלים, האביב סוף סוף כאן וזה זמן נפלא להתחדשות אנרגטית, פיזית ורגשית. במיוחד בתוך תקופה מטורפת של התפשטות מגפה ברמה עולמית, ניתוק פיזי מהסביבה, הרגשה של מתח וחוסר וודאות ועבורי זה לא רק סימבולי אלא גם צורך לנקות את הכעס והכאב שהצטבר.

עונת האביב הלא זאת תקופת ניקוי והכנה לקראת העונה הבאה. זה הזמן להשיל את שכבות הפחד ושכבות הקילוגרמים שנערמו בחורף, גם בעקבות ישיבה ממושכת וחוסר השגרה ששיגעה את כולנו. איזה כיף שישראל חוזרת לשגרה!64 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page